o Nas

Historia

1974 r.

- w Oświęcimiu, pod przewodnictwem Romana Gawła, powstała pierwsza grupa kyokushinkai karate w Szkole Podstawowej Nr 1

 

1976 r.
Tadeusz Bednarczyk rozpoczyna przygodę z kontaktowym karate - kyokushinkai. Zajęcia odbywały sie w Zakładowym Domu Kultury (obecnie OCK).

 

1978 r.
- powstało Ognisko TKKF "KARATE" w Oświęcimiu z Prezesem mgr Stanisławem Żakiem.

 

1985 r. 
- Zbigniew Zieliński, z Ogniska TKKF "KARATE" z Oświęcimia, zdaje na 1 Dan w Kyokushin Karate.
- w grudniu, grupa czołowych karateka, Ogniska TKKF "KARATE", powołała Oświęcimski Klub Sportowy Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki (jeden z pierwszych klubów sportowych karate w Polsce), w skrócie Oświęcimski Klub Karate z Prezesem Józefem Górą (obecnie ekspert ju-jitsu).

1988 r.
-Mariusz Pawlus i Andrzej Zając (późniejszy Misztrz Europy jr'96 - w Kick-boxingu) rozpoczynają przygodę z kontaktowym karate kyokushin w Klubie, u instruktora Tadeusza Bednarczyka (podobnie jak kilka lat wcześniej Tomasz Najduch).

1989 r. 
- od zdobycia tutułu Mistrza Śląska w Kyokushin Karate, w barwach Oświęcimskiego Klubu Karate, rozpoczeła sie kariera
Tomasza Najducha, w 1990 roku - Mistrz Polski jr, zostaje powołany do kadry narodowej w Kyokushin Karate, w 1991 - IIIm w międzynarodowym turnieju Kyokushinkai na Węgrzech, 1992 - Im w Otwartych Mistrzostwach Litwy, IIm w Otwartym Pucharze Państw Słowiańskich w Moskwie, 1993 przenosi sią na stałe z Oświęcimia do Katowic, od tego czasu reprezentuje Katowicki Klub Kyokushin Karate, w barwach którego zdobył m.in.: MP Im: '95, '96, '00, '01, '02, ME Volos '96 I m, ME Porto '00 I m, M.Amer.Półn. Chicago '00 I m, MPO Im: '00, '01, MEO Katowice '00 III m, ME Szentes '01 I m, PŚO Paryż '02 III m, ME Warna '02 I m, MEO Wrocław '02 I m, W listopadzie 2003 r. odbyły sie w Tokio 8 Mistrzostwa Świata wszechwag w karate kyokushin. Polskę reprezentował m.in.Tomasz Najduch. Angielsko-japoński informator-album przygotowany przez Japończyków z okazji MŚ przedstawiał Tomasza Najducha (zawodnika zaliczanego do 14 Star Fighters na świecie) jako jednego z faworytów mistrzostw. Niezmiennie wysoki poziom walk Najducha autor notatki skwitował określeniem - "czołg".-Klubu wywalczył Drużynowe Wicemistrzostwo Polski Karate Kyokushinkai

1990 r.
-Drużynowo Klub zajął IVm w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushinkai

1991 r.
- Tadeusz Bednarczyk zostaje Prezesem Oświęcimskiego Klubu Karate
- Klub zdobył Drużynowe Wicemistrzostwo Śląska Karate Kyokushinkai

 

1992 r.
- Oświęcimski Klub Karate zorganizował Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karte o Puchar Prezydenta Oświęcimia.
- W Otwartym Pucharze Państw Słowiańskich w Moskwie, Polskę reprezentują trzej zawodnicy, w tym dwóch z Oświęcimskiego Klubu Karate: Zbigniew Zieliński i Tomasz Najdych (który zajął II m).

1993 r.
-Klub zajął IIIm w klasyfikacji drużynowej w zawodach "European Tournament Karate Kyokushinkai BALTIC CUP" Kołobrzeg 1993 -Tadeusz Bednarczyk nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Oyama Karate w Polsce. W tym roku otwarto pierwszą grupę Oyama Karate w Oświęcimiu.

 

1994 r.
Po egzaminie, 4 czerwca, Wielki Mistrz Shigeru Oyama  osobiście założył Tadeuszowi Bednarczykowi czarny pas - symbol mistrzostwa. Sensei Bednarczyk jest jednym z nielicznych, których spotkało to wyróżnienie.

1996 r.
- Klub zorganizował I Ogólnopolski Turniej Knockdown Oyama Karate. W latach późniejszych jeszcze 5 razy organizował Turniej.
- Mariusz Pawlus zostaje Prezesem Oświęcimskiego Klubu Karate

1997 r.
- Klub zorganizował I Otwarte Mistrzostwa Miasta Oświęcimia Oyama Karate - Kata.W późniejszych latach jeszcze 7 razy organizował Mistrzostwa.

2003 r.
- Klub zorganizował IX Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kata.
Sensei Tadeusz Bednarczyk odebrał z rak shihan Jana Dyducha, książkę "Perfect Karate" z dedykacją od Soshu S. Oyamy i shihan J. Dyducha, z podziękowaniami za dotychczasowe propagowanie Oyama Karate na terenie działalności Oświęcimskiego Klubu Karate.

2004 r.
- Klub zorganizował Mistrzostwa Polski Południowej Oyama Karate w Kata.
- we wrześniu Tadeusz Bednarczyk, za zaangażowanie w propagowaniu aktywności fizycznej w oparciu o karate, jak również wizerunku miasta Oświęcimia, został wpisany do leksykonu „Who is who w Polsce”.
- W listopadzie "Oświęcimski CHEMIK" poświęcił trzy strony na wywiad z najstarszym instruktorem Klubu - sensei Tadeuszem Bednarczykiem.
2005 r.
-Sensei Mariusz Pawlus nawiązał współpracę z Polskim Związkiem Kick-boxingu.

 

2006 r.
Z okazji Roku Sportu w Oświęcimiu, Prezydent Miasta w dowód uznania, za całokształt działalności sportowej i promowanie Miasta Oświęcim poprzez sport, przyznał Tadeuszowi Bednarczykowi Wyróżnienie - znak "Zasłużony dla Sportu Oświęcimskiego"

 

2007 r.
17 lutego podczas Gali Sportu 2007, zorganizowanej przez Starostę Oświęcimskiego wspólnie z Prezydentem Miasta Oświęcim w Oświęcimskim Centrum Kultury, nominacje do tytułu "Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Oświęcimskiej 2006 Roku" otrzymali: sempai Daria Błachut oraz sempai Darek Bartula, w imieniu którego nominacje odebrał sensei Mariusz Pawlus.- Klub zorganizował Turniej Ziemi Oświęcimskiej Oyama Karate w Kata -Oświęcim 2007

2008 r.
- Klub zorganizował XI Mistrzostwa Polski PFK Seminockdown Karate
- Daria Błachut jako pierwsza Oświęcimianka zdobywa czarny pas w kontaktowym karate.

- Klub, przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim, zorganizował II Turniej Ziemi Oświęcimskiej Oyama Karate w Kata -Oświęcim 2008

 

2009 r.

- Klub, przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim, zorganizował Mistrzostwa Polski Południowej OYAMA PFK w Kata - Oświęcim 2009

Madalena Kraszewska zdobyła:

w Pucharze Europy OYAMA IFK w Bydgoszczy:

I m w kategorii Kata juniorki

I m w kategorii Kobudo juniorki

w Mistrzostwach Polski we Wrocławiu:

Najlepsza Zawodniczka MP - Wrocław 2009

I m w kategorii Kata juniorki

I m w kategorii Kobudo juniorki

 

2011 r.

Madalena Kraszewska zdobyła:

w Mistrzostwach Europy OYAMA IKF w Kata - Estonia:

I m w kategorii kata juniorki st

I m w kategorii kobudo juniorki st

w Mistrzostwach Polski Oyama Karate w Kata - Rzeszów:

I m w kategorii kata juniorki st

I m w kategorii kobudo juniorki st

w XIII Mistrzostwach Polski Juniorów w Oyama Karate w Semi-

knockdown - Lublin:

tytuł Najlepszej Zawodniczki MP

I m w kategorii juniorki st

 

2016 r.

Dominika Chylińska zdobyła:

w  Mistrzostwach Polski Oyama Karate w Kata -  Olkusz:

I m w kategorii juniorek

w  Mistrzostwach Polski Oyama Karate w Lekkim Kontakcie –

Rzeszów:

I m. kategorii juniorek

w Otwartych Mistrzostwach Europy Kyokushin Tezuka Group –

Wałbrzych:

I m w kategorii juniorek w Kata

I m w kategorii juniorek w Semi-knockdown

w  Mistrzostwach Polski w kick - boxingu WMFC –Żary:
I m w  kategorii kadetek

Dokumenty